משפצים את המשרד? כמה כללים שאתם חייבים לדעת לפני שמתחילים

עיצוב מחדש של משרדים הוא נישה בפני עצמה בתוך התחום הגדול של עיצוב פנים. מכיוון שעיצוב משרד אינו דומה כלל וכלל לעיצוב של בית או דירה הרי שחשוב מאד לוודא שהעיצוב מתבצע על פי כללים הקשורים יותר למקומות עסקיים, מוסדיים וארגוניים וכאשר מקפידים על עקרונות אלה אין ספק שיתקבל עיצוב לא פחות ממושלם וכזה שיתאים בדיוק לכל הצרכים של המשרד, המנהלים שלו וכל אחד ואחד מהעובדים המגיעים לשם מדי יום ביומו.
ראשית, חייבים להבין שהמשרד הוא מקום העבודה של אנשים. לפיכך העיצוב צריך להתבסס בראש ובראשונה על נוחות עבודה ועל סביבת עבודה נעימה ככל האפשר, כזאת שתעודד יעילות ועבודה פורייה. העובד צריך לחוש בנוח גם בהגיעו לעבודה, גם בעת שהוא יושב (לעיתים שעות רבות) בעמדת העבודה שלו וגם כאשר הוא לוקח הפוגה מיום העבודה וניגש אל חדר השירותים, פינת הקפה או חדר האוכל. כל האזור של המשרד וסביבת העבודה צריכים להיות כאלה שיגרמו לעובד להישאר מרוכז, ממוקד ובמצב רוח טוב.

כללים חשובים לעיצוב משרד

כאשר מתבצע עיצוב מחדש של משרד חשוב מאד שמנהלי המשרד ישקפו בעיצוב את החזון שלהם ואת תפיסת עולמם. רצוי שהעיצוב יתבצע בצבעים חמים ונעימים ולא כאלה שעלולים להתקבל ככהים, חשוכים וקודרים, יש להשקיע ברכישת ריהוט משרדי מאיכות טובה כדי שלעובדים יהיה נוח לשבת והם ירגישו בטוחים ומוערכים – כל אחד בעמדת העבודה או המשרד שלו, מפני שאין ספק שכאשר העובדים ירגישו שחושבים עליהם ומשקיעים בנוחיות שלהם, אין ספק שהעבודה תהיה טובה, פורייה ויעילה יותר.
אסור להזניח את חדר ההמתנה של האורחים, המבקרים או הלקוחות וכמובן שצריך לתת את הדעת גם לעמדת הקבלה במשרד מפני שזוהי העמדה הראשונה שאליה מגיע כל מי שנכנס אל המשרד ואם מדובר במבקר או לקוח, הרי שהוא עשוי לגבש את הרושם הראשוני שלו אודות המשרד כבר בשלב הפנייה אל עמדת הקבלה. העיצוב צריך להיות נעים, נקי ואסתטי וכמובן לשדר אווירה טובה, חיובית, שקטה ונעימה. רצוי לשקול שימוש והתקנה של אביזרים המפיצים ריח נעים על מנת שהאווירה תהיה נעימה אפילו יותר.

איך מומלץ לבצע את עיצוב המשרד?

חברת פרקט פור יו היא מהחברות המוכרות והמובילות בארץ בתחום עיצוב הפנים ומספקת שלל שירותי עיצוב ואביזרים שונים המתאימים לבתים, דירות, משרדים ומוסדות. דרך החברה ניתן להזמין ולהתקין דלתות פנים וחוץ, שטיחים (כמו שטחים מקיר לקיר המתאימים מאד בדרך כלל לשימוש במשרדים), רצפות פרקט ודקים המתאימות לאזורי הפנים או החוץ של המשרד ושלל אביזרים נוספים המתאימים לפינות מסוימות של המשרד. בחברה ניתן לקבל ייעוץ ומידע רב בנוגע לעיצוב נכון ומושכל של כל משרד ומומלץ לפנות אל מומחי החברה.