פרקטים ראשי

כיצד להתאים פרקט

פרקט הוא חלום של כל בית. כאשר מחפשים ליצור חמימות בחדר, פרקט הוא החלופה היוקרתית, וכמו לכל דבר טוב, גם לפרקטים, ישנם קשת רחבה של סגנונות עיצוב הנשענים על שני חומרים גלם מרכזיים. להלן מדריך קצר שיעשה לכם קצת סדר בעולם המופלא של הפרקטים, ויעזור לכם להתאים את הפרקט המושלם לבית או לחדר שאותו תרצו לעצב מחדש.

שלב ראשון בוחרים עץ מלא או עץ דחוס

פרקטים נחלקים לשני סוגים עיקריים, פרקט הלימינציה, שרבים נוטים לחשוב שהוא סינטטי, אך כיום, דווקא פרקטי הלימינציה, עשויים מעץ טבעי העשוי 99% גזרי עץ ונדחסים ברמה גבוהה מאוד, דבר ההופך אותם לעמידים מאוד. לעומתו קיים הפרקט הרב שכבתי העשוי עץ טבעי. סוג זה עשוי משתיים עד שלוש שכבות של עץ. בשנים האחרונות ישנה חזרה אל הטבעי, ואנשים רבים בוחרים דווקא באפשרות זו על אף שמדובר בהוצאה כספית גבוהה יותר. פרקט מעץ טבעי בנוי משכבות של עץ בעובי שבין 8-14 מ"מ.

שלב שני בוחרים עיצוב

החלק המהנה בבחירת פרקט הוא כמובן בחירת העיצוב. קיימים עשרות רבות של עיצובים, הן באם בחרתם בפרקט לימינציה, והן אם בחרתם בפרקט מעץ מלא. כדאי להתאים את הפרקט לריהוט שבחדר שינה, ולצבע הקירות. שאלו את עצמכם איזה עיצוב ואיזה צבע גורם לכם לתחושת ביטחון.

שלב שלישי התקנת הפרקט

החלטתם להתקין פרקט לימינציה? שימו לב לדברים הבאים: המשטח צריך להיות חלק וללא אריחים בולטים או רופפים. מדדו את שטח והיקף החדר, זה יעזור לכם בעת הרכישה, כל השאר זו עבודה של המתקין. החלטתם דווקא לרכוש פרקט מעץ מלא? רצפו את האזורים המיועדים בגובה נמוך יותר, בשל העובי של הפרקט. אם אתם בשלבי שיפוץ אל תתקינו פאנלים.

 

פרקט הוא הבחירה הנכונה כאשר מעוניינים לשדרג את הרושם הראשוני שעושה הבית וגם את החמימות שבו